xenforo eklentileri manuel sql injection hacker blog Sunucu Optimizasyon bilgisayar servis izmir bilgisayar servisi izmir asus servis izmir asus notebook servis izmir hp servisi izmir acer servisi izmir izmir boşanma avukatı ucuz vds sunucu
Motor Performans Testi | Zynex Auto Ekspertiz

Motor Performans Testi

Aracın motor performans testi dinamotre cihazı kullanılarak  yapılmaktadır .Dinamometre manuel,otomatik vitesli önden çekisli veya arkadan itişli araçlarda motorun gücünü ve torkunu ölçmeye yarayan cihazdır.Motordaki en ufak düzensizlikleri dahi grafiklerle göstererir bu grafiklerde ateşleme sistemini ve yakıt emme sistemini de görmek mümkündür.Ayrıca modifikasyon öncesi ve sonrası ölcümler sayesinde yapılan işlemlerden kazanılan gücü net olarak tesbit eder.
Motor ve Performans Testi son teknoloji ile donatılmış ve bilgisayar sistemli cihazımızla ile test ediyoruz.

Aracın motor testini ileri teknolojik cihazlar kullanarak, eğitimli personelimiz tarafından yapılmaktadır. Düz vites, otomatik şanzımanlı, önden çekişli ya da arkadan çekişli tüm otomobillerin motor gücünü ve torkunu ölçümleyebilmek için tam donanıma sahibiz.

Aracınız nasıl performans gösteriyor?

Öncelikle motorun tekerlek gücü ile modifikasyon testi yapıyoruz. Daha sonra modifikasyon öncesi ve sonrası ölçümler yaparak elde edilen motor gücü ile beraber motorun gücünü ve torkunu tespit ediyoruz.

Motor Sorunları

Motor teşhisi, kaputun altındaki her şeyin gerektiği gibi çalıştığından emin olmanın mükemmel bir yoludur. Sonuçta, motorunuzun çalışmasını sağlayan şey, birçok bileşeninin her biri olmadan, düzgün çalışmayacak – ya da belki de hiç çalışmayacaktır. Teşhis, bir sorunun nereden geldiğini bize bildirir. Şasi, gövde veya güç aktarma organındaki tüm sorunlar, ekipmanımızla daha sık karşılaşılan motor sorunları ile teşhis edilebilir.

Kontrol lambası ışığı bir şeylerin yanlış olduğunu gösteren bir göstergedir fakat sizi uyarmaya çalıştığını tam olarak bilmek imkansızdır. Teşhis ekipmanı var olana kadar mekanikçiniz aracınızın her parçasını kendisine bildirdiğiniz belirtilere göre görsel olarak incelemek zorunda kalacaktır. Ancak şimdi, arabayı bir teşhis test cihazına bağlayabilir ve birkaç dakika içinde sorunun nerede olduğunu ve çoğu durumda bunu nasıl onaracağımızı bilebiliriz.

Motor Performansı

Performans, bir aracı başka bir araç üzerinde seçmek için önemli bir neden. İster güç ister verimlilik olsun, araba alışverişine son gelişinizde büyük olasılıkla bir takım beklentileriniz olmuştu. Bu büyük bir anlaşma olmayabilir, ancak aracınızın optimum kapasitesinde performans gösterip göstermediğini bilmek gerçekten kullanışlıdır. Ölçüm testiyle motorun performansını izlerseniz, para tasarrufu yapabilir ve aracınızı daha uzun yıllar koruyabilirsiniz.

Aracınızın nasıl performans gösterdiğini öğrenmenin en iyi yolu, yüksek teknolojili ölçüm araçlarına sahip bir şirketin tüm sistemi kontrol etmesine izin vermektir. İstanbul Garage Oto Ekspertiz, aracınızın performansıyla ilgili eksiksiz bir rapor verebilir, böylece arabanızın beygir gücü, yakıt tüketimi ve genel güvenilirlik hakkındaki imalatçının garantisine uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

İstanbul Garage Oto Ekspertiz’de motor tanı ve performans testleri için bir randevu ayarlamak için bugün arayın! Gün içinde aracınızın motor testini yapalım ve size detaylı bir motor raporu sunalım.

Motor performans tanı ve testinde neler yapıyoruz?

– Motor koruyucu kapak kontrolü
– Motor elektrik tesisat kontrolü
– Soğutma su hortumları ve sızdırmazlık kontrolü
– Klima borularının kontrolü
– Motor yağ kontrolü
– Motor ısı, ses ve izolasyon kontrolü
– Radyatörlerin kontrolü
– Hidrolik direksiyon boru kaçak kontrolü
– Hidrolik yağ kontrolü
– Akü durumunun kontrolü
– Fren hidrolik kontrolü
– Antifiriz kontrolü
– Şanzıman ve diferansiyel yağ kontrolü
– Motor turbo kontrolü