xenforo eklentileri manuel sql injection hacker blog Sunucu Optimizasyon bilgisayar servis izmir bilgisayar servisi izmir asus servis izmir asus notebook servis izmir hp servisi izmir acer servisi izmir izmir boşanma avukatı ucuz vds sunucu
Detaylı Oto Ekspertiz | Zynex Auto Ekspertiz

Detaylı Oto Ekspertiz

Her yeni model araçta teknoloji daha fazla kullanılmakta ve el ve göz kontrolü ile tespit edilemeyen farklı sorunlar oluşmaktadır. Kalifiye personelimiz ve son model arıza tespit bilgisayarları ve donanımlarımız ile güveli oto ekspertiz hizmeti sağlıyoruz.

Araç alan ve satan taraf için, aracın tam raporunu sunarak, tarafların güvenle alışveriş yapması için oto ekspertiz raporu sunuyoruz.

Arıza Tespiti Ekspertizi ;

Sürekli gelişen otomotiv teknolojileri ve araçlarda elektronik uygulamaların yaygınlaşması sebebiyle test cihazları her geçen gün önem kazanıyor.
Derin oto Ekspertiz olarak araçlar üzerinde yeni sistemlerin giderek daha fazla kullanılması sebebi ile sadece profesyonel diyagnostik cihazlar ile yeni sistemlere zarar vermeden güvenli servis hizmeti veriyoruz.
Bu sayede araç alımlarında birçok sorunu ortadan kaldırmış oluyoruz.
Gelişen otomotiv sektöründe hata payını sıfırlamak ve aracınızın yıpranmasının önüne geçmek için son teknoloji diyagnoztik cihazlarla aracınıza zarar vermeden ölçümler yapılmaktadır.

Diagnostik testi ile aracınızın beyninin elektronik aksamında;
Şanzuman beyni arıza kontrolü
Airbag beyni arıza kontrolü
Araç beyni parçaları kontrolü
Elektronik aksam arızakontrolü
Yapılarak, almayı düşündüğünüz aracın herhangi bir arıza ya da hasar kaydı varsa rapor halinde alınmasını sağlar.

Araç Beyni Nedir? (ECU-ECM)
ECU -ECM (elektronik kontrol unit) ya da ( elektronik control modülü) açılımı ile halk dilinde araç beyni olarak adlandırılmaktadır.
ECU tüm motor yönetimi ve kontröllerden sorumludur ve motorun çalışma şartlarını sürekli olarak denetler parametreleri hesaplar ve sürekli olarak değişkenleri ayarlar.ABS sisteminde de ECU benzer bir göreve sahiptir. Tekerlek devir sensörleri aracın hızını ölçerken, sürücünün frene basmasıyla ECU, fren merkezine ve kaliperlere belirli aralıklarla hidrolik göndererek tekerleklerin kesintili olarak (Kilitlenmeden) yavaşlamasını sağlar.

Aracın beynine bilgisayar ile bağlanarak, araçta daha önce ortaya çıkan ve listelenen arızalar okunur ve ekpertiz raporumuzda belirtilir. Bu arızalar gözle görülmeyen ancak, aracın beyninde çıkmış ve normal teknikler ile belirlenemeyecek sorunlardır. Örnek vermek gerekir ise, yakıt kalitesi uyarısı, abs arızası, airbag arızaları, ateşelem sistemi ile ilgili arızalar gösterilebilir.